Let's have some Party
Doriti să reactionati la acest mesaj? Creati un cont în câteva clickuri sau conectati-vă pentru a continua.
Ora Exacta
Mai 2024
LunMarMierJoiVinSamDum
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  

Calendar Calendar

Profile Views

Get your
Ultimele subiecte
» Autobuzul...
Superhero movie EmptyMar Feb 17, 2009 4:41 pm Scris de emanuelm

» Filme horror ..:D
Superhero movie EmptyJoi Ian 08, 2009 10:11 am Scris de ddenis

» World of Warcraft
Superhero movie EmptyJoi Ian 08, 2009 10:04 am Scris de ddenis

» Alte filme vizionate
Superhero movie EmptyMier Ian 07, 2009 9:54 pm Scris de Laura

» adio plictiseala!:D
Superhero movie EmptyMar Dec 30, 2008 12:08 pm Scris de Laura

» Hancock | E super |
Superhero movie EmptyMar Dec 23, 2008 10:52 pm Scris de Laura

» Superhero movie
Superhero movie EmptyMier Dec 10, 2008 10:07 pm Scris de Laura

» Bancuri I ...
Superhero movie EmptyDum Noi 16, 2008 11:49 am Scris de amethyst

» cititi si luati aminte
Superhero movie EmptyLun Oct 27, 2008 11:00 pm Scris de dee-dee

Căutare
 
 

Rezultate pe:
 


Rechercher Cautare avansata


Superhero movie

4 participan?i

In jos

Superhero movie Empty Superhero movie

Mesaj  George Lun Aug 25, 2008 12:19 pm

Superhero Movie, dupa cum ar indica si titlul este un film despre acei oameni care ziua par trecatori obisnuiti pentru ca noaptea sa-si imbrace pantalonii colanti, costumele de spandex multicolor si mastile de carnaval, pentru a lupta impotriva crimei, fie ea organizata sau nu sub nume ce sa insufle teama in inimile raufacatorilor.

Adevarul este ca in ultimul timp am vazut atat de multe filme cu supereroi incat o parodie chiar se cerea. Din pacate insa, cei care au decis sa accepte misiunea de a ridiculiza justitiarii de pretutindeni au fost aceiasi oameni care au dat nastere si “capodopoerei” Meet the Spartans asa ca era si firesc sa presupun ca Superhero Movie nu va fi prea inteligent si chiar am avut dreptate.

Totusi spre diferenta de mai sus numitul Meet the Spartans, Superhero Movie este ceva mai aproape de o decenta minima care sa-i acorde statutul de film ce merita urmarit. De aceasta data nu se mai insista pe aceleasi glume repetate la nesfarsit iar scenaristii nu au simtit nevoia sa parodieze orice scena a lui Spiderman intrucat acest film a adus cel mai mare aport parodiei de fata.

Povestea il aduce la viata pe Rick Ryker, un tanar ce nu beneficiaza de inteigenta lui Peter Parker dar este la fel de putin popular. Dupa cum cred ca intuiesti, el capata puteri supraomenesti ce-i permit sa devina Dragonfly, unul dintre cei mai patetici supereroi din toate timpurile prin faptul ca nici macar nu poate sa zboare si in plus este si foarte impiedeicat.

Un plus al filmului il reprezinta prezenta lui Leslie Nielsen care se comporta ceva mai normal, avand rolul unui batran semi-responsabil de cresterea unui viitor supererou.

Din actori mai merita pomeniti Drake Bell, Sara Paxton, Cristopher McDonald si Kevin Hart care are cel mai mult de suferit pe parcursul celor 85 de minute.

Superhero Movie este in definitiv un film destul de slab, menit sa-i amuzae in principal pe cei care inca n-au trecut de varsta pubertatii insa este un pas inainte pentru cei care ne-au oripilat cu Meet the Spartans.
George
George
Admin

Mesaje : 97
Data de înscriere : 25/08/2008

https://smileforever.all-up.com

Sus In jos

Superhero movie Empty super tare

Mesaj  emanuelm Dum Sept 07, 2008 9:50 pm

poi.....am vazut shi eu filmu.....shi sincer mi se pare destul de reusit.....Very Happy.....a incaput intr-un film parodie cat pt toate filmele cu super eroi......
emanuelm
emanuelm

Mesaje : 15
Data de înscriere : 07/09/2008
Varsta : 31
Localizare : iasi....

Sus In jos

Superhero movie Empty interesant

Mesaj  amethyst Sam Sept 13, 2008 7:48 pm

da e mijto filmul....e comedie dar sunt si altele mai reusiete cred yo :d

amethyst

Mesaje : 32
Data de înscriere : 06/09/2008

Sus In jos

Superhero movie Empty Re: Superhero movie

Mesaj  Laura Mier Dec 10, 2008 10:07 pm

si eu l-am vazut, si pentru ceilalti, il puteti downloada de aici:
filmul: http://www.filebox.ro/download.php?key=g9drbya0d9vz4cig
subtitrarea: http://www.filebox.ro/download.php?key=2wfbszedygal9c3m
Very Happy
Laura
Laura
Admin

Mesaje : 106
Data de înscriere : 25/08/2008

Sus In jos

Superhero movie Empty Re: Superhero movie

Mesaj  Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Sus


 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum