Let's have some Party
Doriti să reactionati la acest mesaj? Creati un cont în câteva clickuri sau conectati-vă pentru a continua.
Ora Exacta
Aprilie 2024
LunMarMierJoiVinSamDum
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930     

Calendar Calendar

Profile Views

Get your
Ultimele subiecte
» Autobuzul...
Minti Diabolice EmptyMar Feb 17, 2009 4:41 pm Scris de emanuelm

» Filme horror ..:D
Minti Diabolice EmptyJoi Ian 08, 2009 10:11 am Scris de ddenis

» World of Warcraft
Minti Diabolice EmptyJoi Ian 08, 2009 10:04 am Scris de ddenis

» Alte filme vizionate
Minti Diabolice EmptyMier Ian 07, 2009 9:54 pm Scris de Laura

» adio plictiseala!:D
Minti Diabolice EmptyMar Dec 30, 2008 12:08 pm Scris de Laura

» Hancock | E super |
Minti Diabolice EmptyMar Dec 23, 2008 10:52 pm Scris de Laura

» Superhero movie
Minti Diabolice EmptyMier Dec 10, 2008 10:07 pm Scris de Laura

» Bancuri I ...
Minti Diabolice EmptyDum Noi 16, 2008 11:49 am Scris de amethyst

» cititi si luati aminte
Minti Diabolice EmptyLun Oct 27, 2008 11:00 pm Scris de dee-dee

Căutare
 
 

Rezultate pe:
 


Rechercher Cautare avansata


Minti Diabolice

3 participan?i

In jos

Nu ti-ai dori sa fi un hacker ?

Minti Diabolice I_vote_lcap100%Minti Diabolice I_vote_rcap 100% 
[ 3 ]
Minti Diabolice I_vote_lcap0%Minti Diabolice I_vote_rcap 0% 
[ 0 ]
Minti Diabolice I_vote_lcap0%Minti Diabolice I_vote_rcap 0% 
[ 0 ]
 
Total voturi : 3
 
 

Minti Diabolice Empty Minti Diabolice

Mesaj  George Lun Aug 25, 2008 2:53 pm

In anii 1960 , computerele erau foarte mari. Erau atat de lente in operare , incat programatorii mai inteligenti au creat brese ( shortcut-uri ) de programe numite "hacks" si care le permiteau efectuarea mai rapida a operatiunilor computerizate.Pe vreama aceea , hackerii erau baietii buni si interesati de felul in care functioneaza lucrurile. Pana in 2000 , inventivitatea si gluma au lasat loc unei activitati mai periculoase. Desi paranoia in ceea ce priveste virsul Y2K s-a dovedit in mare parte nefondata , in anul respectiv au avut loc alte atacuri ale hackerilor. Efectele au fost simtite de milioane de navigatori intamplatori pe web. In februarie 2000, unele dintre cele mai populare site-uri de internet au dost obiectul unor atacuri de ganul "accesul interzis" . Acestea constau in cautarea , in adresele de Internet , a oricarui computer vulnerabil la o spargere secreta. Se pot gasi sute de computere de acest tip in doar cateva minute. Hackerul descarca in computerul respectiv un script il "deturneaza" si il foloseste pentru a lansa un atac impotriva site-ului victima. Indeplinind un ordin de la computerul coordonatorului , computerele afectate trimit in mod simultan cereri de informatie care asalteaza site-ul cu atat de multe contacte , incai , in cele din urma , acesta cedeaza. Sute, poate chiar mii de computere sunt implicate , asa ca e imposibil sa descoperi care a fost hackerul. In acelasi an a aparut virusul " I love you " care s-a raspandit rapid pe glob . Acesta a infectat fisiere ce contineau imagini si sunete , putand fi transmis tuturor persoanelor din lista de messenger.
Ce placere are un hacker dintr-un asemenea act de cyber-vandalism ? Unii psihiatri cred ca in mintea unui hacker se ascunde un sentiment profund de inferioritate. El trebuie sa demonstreze ceva lumii si lui insusi . Ca atare , stapanirea tehnologiei digitale sau inchiderea unui site important ii pot da un sentiment anormal de putere.
SPER CA NU ATI ADORMIT Sleep Sleep
George
George
Admin

Mesaje : 97
Data de înscriere : 25/08/2008

https://smileforever.all-up.com

Sus In jos

Minti Diabolice Empty Re: Minti Diabolice

Mesaj  Laura Mar Sept 09, 2008 12:06 am

interesant Very Happy. si nu am adormit...dormeam dinainte sa incep sa citesc Laughing.
Laura
Laura
Admin

Mesaje : 106
Data de înscriere : 25/08/2008

Sus In jos

Minti Diabolice Empty Re: Minti Diabolice

Mesaj  amethyst Mar Sept 16, 2008 6:53 pm

deobicei ma prind rpd dar aku park ai scris in chineza ma rog is cam somnoroasa:D dar ma prind yo:D;)Very Happy



p.s nuj ceam vrut sa spun....:-?? mam jukt cu butoanele:D....:Din fn

amethyst

Mesaje : 32
Data de înscriere : 06/09/2008

Sus In jos

Minti Diabolice Empty Re: Minti Diabolice

Mesaj  Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Sus


 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum